Żaluzje Fasadowe

żaluzje fasadowe | wako rolety | Gdańsk Gdynia Sopot
Odtwórz wideo

Darmowy pomiar

Wypełnij formularz i poznaj ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Zapytaj o produkt

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Kliknij, zadzwoń i zapytaj o produkt.

Nowoczesne przesłony okienne

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to nowoczesne i stylowe przesłony okienne instalowane na zewnątrz budynków. Ich ważnym atutem jest prosta i bardzo lekka konstrukcja, która szczególne zastosowanie znajduje w przypadku budynków z dużymi przeszkleniami.

Żaluzje fasadowe doskonale chronią wnętrze przed zbyt dużym nasłonecznieniem, zmniejszają poziom przenikającego hałasu, a także poprawiają zewnętrzny wygląd elewacji sprawiając, że nabiera nowoczesnego wyglądu. Zastosowanie ich na dużych, szklanych powierzchniach sprawia, że pomagają zapewnić prawidłowy rozkład temperatury w pomieszczeniu.

Głównym elementem konstrukcyjnym żaluzji zewnętrznych są poziome lamele wykonane z aluminium. Występują w różnych kształtach (przekrój poprzeczny w kształcie litery: S, C oraz Z) oraz szerokościach (od 65 do 90 mm). Ich zewnętrzna powłoka posiada odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Zmiana kąta nachylenia lamel umożliwia regulację dopływu światła oraz ciepła do pomieszczenia. Pozwala także zabezpieczyć wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz, bez konieczności całkowitego przesłonięcia okien.

Żaluzje zewnętrzne mogą być w zarówno ręczne, jak i w pełni automatyczne, co znacząco poprawi komfort ich codziennego użytkowania. Wśród wielu zalet żaluzje fasadowych warto zwrócić uwagę, iż mają one możliwość współpracy z czujnikami pogodowymi oraz z systemami inteligentnego zarządzania domem.

Cechy żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe sprawdzą się doskonale niemal w każdym budynku. W szczególności jednak dedykowane są do obiektów architektonicznych z dużymi przeszkleniami.

Lekka konstrukcja

wykonana z aluminium, umożliwiająca szybki montaż

Regulacja

kąta położenia żaluzji w sposób płynny

Sterowanie

manualne lub automatyczne w zakresie 90 i 180 stopni

Żaluzje Fasadowe

Niezastąpione rozwiązanie dla Twojego domu!

żaluzje fasadowe | wako rolety | Gdańsk Gdynia Sopot

Innowacyjne rozwiązanie

Styl i praktyczność w jednym

Żaluzje fasadowe chronią wnętrze budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz poprawiają zewnętrzny wygląd obiektu. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej. Między płaszczyzną lamel a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku nawet o 10°C.

Prowadnice, lamele oraz rynna dolna wykonane są z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne oraz dodatkowo zabezpieczone są wysokiej jakości lakierami. Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2-3 kg na m², i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku.

Płynniejsza kontrola ilości światła

Rozmiary lameli

Jednym z głównych elementów żaluzji fasadowych są poziome aluminiowe lamele. Są to odpowiednio ukształtowane płytki aluminiowe, których szerokość zależy od typu żaluzji. Występują w czterech szerokościach:

  • lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery S o szerokości 70 mm

  • lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery C o szerokości 65 mm (operowanie żaluzją w zakresie 180 stopni)

  • lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery C o szerokości 80 mm (operowanie żaluzją w zakresie 180 stopni)

  • lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery Z o szerokości 90 mm

Lamele można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia, co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń. Wysokość pakietu złożonych lameli w pozycji podciągniętej jest różna w zależności od typu żaluzji i jej wysokości. Ta wielkość jest istotna z punktu widzenia architektonicznego, bowiem zwykle należy zostawić odpowiednio dużo miejsca nad oknem, aby zmieścić cały pakiet lamel.

Górna część żaluzji jest zamknięta przez specjalnie dobrane osłony maskujące tzw. blendy. Istnieje możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą w kolorach zgodnych z paletą RAL.

żaluzje fasadowe - rodzaje lamelek
żaluzje fasadowe - system podtynkowy solidbox

Innowacyjne rozwiązania

System podtynkowy SOLIDBOX

Główną cechą żaluzji w systemie SOLIDBOX jest konstrukcja, zapewniająca możliwość swobodnego zabudowania skrzynki oraz prowadnic pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku, np. styropianu. Elementem widocznym w świetle szyby są wyłącznie ruchome lamele, które po podciągnięciu „chowają się” pod elewacją budynku.

W celu idealnego dopasowania produktu do systemu ocieplenia, oferowane są dwa rozmiary prowadnicy oraz dodatkowy moduł dystansowy prowadnicy. Te rozwiązania zapewniają elastyczność na etapie projektowania lub doboru produktu do gotowego projektu budynku. Żaluzja podtynkowa SOLIDBOX dostępna jest z lamelami C-80 oraz Z-90. Są one obustronnie wyprofilowane, co zapewnia zwiększoną sztywność i stabilność podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Lamela Z-90 posiada dodatkowo uszczelkę wyciszającą, a kształt „Z” gwarantuje niemal całkowite zaciemnienie pomieszczeń.

Minimalistyczna forma produktu sprawia, że żaluzja podtynkowa SOLIDBOX jest osłoną odpowiednią do montażu w nowoczesnych domach oraz obiektach komercyjnych, funkcjonujących w przestrzeni publicznej.

Może zainteresuje cię również:

Szanowni Państwo

Od dnia 02.04.2024
wydłużamy godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 10:00 - 14:00

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu:

Szanowni Państwo

W dniach
29.01 - 02.02.2024
nasz showroom będzie nieczynny

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu: